pierwsza praca nabycie prawa do urlopu

pierwsza praca nabycie prawa do urlopu

Etykieta biznesu w Chinach

Znajomość lokalnych przepisów i zwyczajów jest niezbędna do prawidłowego dają wrażenie na potencjalnych partnerów biznesowych. Następujące kwestie wymagają nieco uwagi:

Sukienka

Kombinezony powinny być noszone w przypadku wizyt biznesowych. Byłoby to dopuszczalne nosić eleganckie ubranie do nieformalnej kolacji zaproszenie ale tylko zrobić po ustaleniu, że w ten sposób każdy będzie ubierać.

Timings

Nominacje powinny być wykonane z wyprzedzeniem i oczekuje się punktualności. Chińskie miasta są ogromne i nie jest łatwo jest lekceważyć czasu zajmie przekroczyć jeden w taksówce. Uzyskaj personelu hotelowego, aby doradzić i nadal zostawić trochę wcześniej.

wizyt biznesowych najlepiej zaplanować w taki sposób, aby uniknąć skrajności pogody. Gospodarze powinni poinformować o lokalnych warunkach. Jeśli naprawdę trzeba iść w lecie być przygotowany na zimno. To prawda – ciągłe zmiany temperatury, jak wejść i wyjść klimatyzowanych obszary mogą mieć poważny wpływ na zdrowie.

Wizytówki

Wizytówki powinny być wydrukowane z tłumaczeniem chińskiego na odwrocie i powinny być przedstawiane z obu rąk, zaś otrzymane karty powinny być badane i może komentować. Jest niegrzeczny umieścić wizytówkę bezpośrednio do kieszeni bez czytania co najmniej imię i nazwisko oraz tytuł pracy. Jest to całkowicie dopuszczalne, aby zachować karty na stół przed sobą w celach informacyjnych. Nigdy umieścić wizytówkę w tylnej kieszeni.

posiłki Biznes

Osoby podróżujące w interesach są zazwyczaj rozpatrywane w prywatnym pokoju z restauracji. Goście powinni zawsze czekać na ich przyjmującego przypisać swoją siedzibę. Podczas posiłku, gospodarz będzie toast gościa. Jest to dobry pomysł, aby odpowiedzieć własnym toastem później.

Być może najważniejszym aspektem jest jednak, aby być postrzegane jako bawisz.
Artykuł dzięki: