pierwsza praca na 1/2 etatu a urlop

pierwsza praca na 1/2 etatu a urlop

Prawo kabotaż

Czym jest kabotaż?

Kabotaż jest terminem powszechnie przyjęte przez międzynarodową społeczność ochrony morskiego lub licencjonowanych statków zarejestrowanych w handlu między portami w danym kraju. Słowo jest francuskie pochodzenie oznaczającego żeglugę przybrzeżną. Podobne zasady istnieją na całym świecie w odniesieniu do transportu krajowego każdy kraj dla lokalnych zabezpieczenia przesyłki.

Prawie w każdym kraju na świecie z wybrzeża z własnej chodzi przybrzeżnej żeglugi jako integralnej części swojego krajowego systemu transportowego. W niektórych krajach nie jest to duży problem, gdzie znajduje się krótka linia brzegowa z jednym lub dwoma portami. Dla innych z otworem bardzo duża linia brzegowa się krajowe sektory transportowe dla zagranicznej konkurencji jest coś , czego uporczywie uznać za niezbywalne.

Prawo kabotaż oraz przemysłu morskiego

Prawo kabotaż zapobiega statki obcych od dostarczania ładunków z jednego punktu do drugiego lokalnej. Potrzeba zakazu jest również bardzo proste, gdyż pozwala międzynarodowych statki towarowe zadzwonić na dwóch lub więcej portów lokalnych zje do przychodów generowanych przez lokalnych statków między wyspami ferrying pasażerów i towarów z jednego portu do drugiego.

Lokalni operatorzy wysyłki, które nie radzą sobie z silnej konkurencji z ich zagranicznymi odpowiednikami w ferrying ładunków z jednego portu do drugiego w obrębie kraju, albo będzie zmuszony do cut-down liczbę swoich wypraw lub zamknąć sklep z powodu bankructwa.

Zwolennicy zniesienia ustawy kabotażu nie uznał, że taka „ofiara” byłoby korzystne, ponieważ byłoby to tarło lokalną turystykę i doprowadzić do wzrostu przychodów portowych oraz niestandardowych. Posunięcie to było „odwrotne”, gdyż godziłoby to aktualny ciąg lokalnego przemysłu żeglugowego, aby stać się bardziej konkurencyjne i być na równi z ich globalnych odpowiedników.
Artykuł dzięki: