pierwsza praca obowiazki pracodawcy

pierwsza praca obowiazki pracodawcy

Praktyki biznesowe w Chinach

Jeśli planuje rozszerzyć swoją działalność do Chińskiej Republiki Ludowej (ChRL), powinno być dobrze zaznajomieni z jego ludzi, kultury, etykiety i patriotyzmu. Oto kilka wskazówek na temat etykiety biznesowej w Chinach.

Ludzie i kultura

Chiny są unikalne w kulturze i tradycji. Tak więc, podczas podróży, ważne jest, aby przystosować się do sposobu życia, jego mieszkańców tego kraju, i przyjąć to, co ma do zaoferowania.

Skromność: Ludzie w Chinach są bardzo nieśmiali. publiczne okazywanie uczuć, a nawet są zbliżające się nigdy nie dobiegnie końca. Jest to jednak często można zauważyć ludzi tej samej płci, trzymając się za ręce. Nie są one traktowane jako para, raczej po prostu dobrymi przyjaciółmi.

Cierpliwość: Podejmowanie decyzji, które nie zajmują dużo czasu w innym miejscu, może to zająć trochę czasu w Chinach. Tutejsi ludzie są zaniepokojeni co wszyscy czują się szczęśliwi i wygodne z decyzji, która wymaga dużo cierpliwości.

Wartość nominalna: Chińczycy nie lubią „stracić twarz”. Innymi słowy, jeśli chińska osoba jest upokorzony publicznie, to walka może po prostu wyrwać.

Humor: Jeśli chodzi o humor, Chińczycy są na szczycie swojej gry. Jednakże, należy unikać humor związane z seksem czy polityce.

Hierarchia: Chińczycy są szczególnie o hierarchii i jest to szczególnie prawdziwe w kontaktach biznesowych. Należy mieć na uwadze pozycji posiadanych przez swoich chińskich towarzyszy, i zawsze pamiętać, aby okazać szacunek, jeśli są niższe w położeniu, biznes mądry.

Podczas podróży, w wielu częściach Chin, zwłaszcza w obszarach słabo rozwiniętych, być przygotowani do „spojrzał”. Jeśli chodzi o uchwycenie Chiny przed kamerą, państwo to jest uprzejmy, aby uzyskać zgodę ludzi podczas wykonywania ich fotografię.

Etykieta jadalna

Etykieta http://www.magtop.eu/?id_product=92&controller=product jadalna Chińczyków może czujesz się trochę nieswojo w pierwszym, ale po zrozumieniu ich sposobu pracy, korzystających z kuchni chińskiej może być dużo zabawy.

Artykuł dzięki: