pierwsza praca w roku kalendarzowym

pierwsza praca w roku kalendarzowym

Należy również unikać określeń takich jak „Red China” lub „Chinach”.

Napiwki

Tipping kiedyś nielegalne praktyki przed 1980 roku. Teraz sytuacja się drastycznie zmienić. Kierowcy, przewodnicy, a także w hotelach Portier i personel sprzątający nie można oczekiwać napiwek za dobrą obsługę. Jednak w lokalnych restauracjach nie jest zwyczajem, aby dać napiwek jako ustawa zawiera już opłatę za obsługę w wysokości 10 do 15%.

Dress Code

Po uczestnictwie w spotkaniu, mężczyźni powinni być ubrani w garnitur i krawat. Unikać jasne i kolorowe krawaty. Głośne, żywe kolory oznaczają swój brak szacunku dla swoich współpracowników. Smokingi są niespotykane w Chinach.

Kobiety powinny unikać niskie dekolty i trzymać się stonowane kolory jak biały, tan i brązowy. Baleriny dobrze pasują do spotkań biznesowych, podczas gdy wysokie obcasy są idealne do formalnego zgromadzenia.

Pod względem casual, dżinsy są do zaakceptowania zarówno dla mężczyzn jak i kobiet w swobodnej przestrzeni. Jednak spodenki należy unikać, chyba że ćwiczysz.

Wizytówka Etykieta

pierwsza praca w roku kalendarzowym

Przedstawiając swoją wizytówkę, należy pamiętać, aby używać obu rąk i łuk lekko do przodu. Upewnij się, że karta jest również drukowane w Chinach, z tytułu pracy wydrukowanej w przodzie. Oznacza to, swoją gotowość do przeprowadzenia w kontaktach gospodarczych w Chinach.

Wręczanie prezentów

Przedstawiając dary swoim chińskimi partnerami biznesowymi jest zwyczajem i nie należy lekceważyć. Oto kilka wskazówek, dając prezent:

Zakup prezentu przed wjazdem do kraju, tak, aby nie zapomnieć o nikogo.

Przedstaw prezent na oczach wszystkich i zapewnić, że odbiorca wie, że jest z firmy, a nie od ciebie.

Unikaj fotografię podczas prezentacji prezent.

Należy również mieć na uwadze rodzaj daru jest podane, jak na hierarchii.

Wartość darów powinno być umiarkowane, jak wszystko powyżej doprowadzi do sugestię korupcji.

Artykuł dzięki: